Menü

Uhuvvet Kardeşlik Bülteni

Geri Dön
 • "Şehitleri anladığımızda kötü giden gidişatımız tersine çevrilecektir"

  Diyarbakır'da düzenlenen "Şubat Ayı Şehadet Ayı" temalı programda, şehitlerin anlaşıldığında Müslümanların kötüye giden gidişatlarının düzeleceği vurgulandı.

 • İTTİHADUL ULEMA yıllık faaliyet bültenini açıkladı

  İTTİHADUL ULEMA, 2018 yılı içerisinde düzenledikleri eğitim ve ilmi toplantılar olmak üzere çeşitli faaliyetleri paylaştı.

 • 23 Hafize düzenlenen törenle taç giydi

  İttihad'ul Ulema bünyesinde Batman'daki kız hafızlık kursunda okuyan 23 genç kız, düzenlenen törenle taç giyip icazetlerini aldılar.

 • Yusufi mahkûmlar için adalet çağrısı yapıldı

  Mazlum Der Adana Şubesi ile 28 Şubat ve FETÖ Yargısı Mağduru Aileler İnisiyatifi Adana Koordinatörü tarafından düzenlenen ortak basın açıklamasında Yusufi mahkûmlar için adalet çağrısı yapıldı.

 • Peygamber Sevdalıları Vakfından umre ödüllü Siyer Sınavıyla ilgili açıklama

  ​Peygamber Sevdalıları Vakfı Sözcüsü Yahya Oğraş, Türkiye geneli düzenleyecekleri Siyer Sınavı ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

 • Yakınlarının dilinden Şehit Selami Yurdan

  1966 yılında Patnos'ta dünyaya gelen ve 22 Ağustos 1992 de Bosna'da şehit olan Şehit Selami Yurdan'ı tanıyanlar, Şehidin Bosna cihadına gidişini ve öncesine ait hayatını anlattı.

 • 'Kudüs ümmetin kalbidir kurtuluş ise birlik beraberlikten geçer'

  İttihad'ul Ulema tarafından Diyarbakır'da düzenlen "Kudüs ve Mesuliyetimiz" konulu panele katılan âlimler, Kudüs'ün, ümmetin kalbi konumunda olduğuna dikkat çekerek, kurtuluşun ise birlik beraberlikten geçtiğini vurguladılar.

 • Divê alim derheqê Mescîda Eqsayê de biaxivin û meseleyan çareser bikin

  Serokê Heyeta Alimên Derve yên Filistînê Nevvaf Tekrûrîyê ku di panela “Quds û Mesûlîyeta Me” de axivî destnîşan kir divê alim derheqê Mescîda Eqsayê de biaxivin û meseleyan çareser bikin.

 • Suud'dan dolayı Müslüman hac farizasını ifa edemiyor

  Hac müracaatları her geçen yıl katlanarak artmaya devam ederken, Suudi rejimi her ülkeye nüfusunun binde biri oranında kontenjan uyguladığından, çok istemesine rağmen bazı Müslümanlar hacca gidemiyor.

 • Kur'an Aşkı yaş dinlemiyor

  Kemalist rejimin baskıları nedeniyle Kur'an-ı Kerim öğrenme fırsatı bulamayan yaşlı teyzeler Gaziantep'te kadınlar için açılan Kur'an-ı Kerim kursuna katılarak Kur'an öğreniyor. Kiminin yaşı 70'in üzerinde olan yaşlı teyzelerin, Kur'an-ı Kerim aşkı görülmeye değer bir tablo oluşturuyor.

 • Şehit Rehber Velioğlu İsviçre'de anıldı

  Hizbullah Cemaati'nin 17 Ocak 2000 tarihinde şehadete kavuşan kurucu lideri şehid rehber Hüseyin Velioğlu, şehadetinin 18. Yıldönümü münasebetiyle İsviçre'nin Basel şehrinde düzenlenen programla anıldı.

 • 'Evlilikteki asıl maksat dinini daha iyi yaşamaktır'

  Evlilikteki asıl maksadın Müslümanların İslam dinini daha iyi yaşaması olduğunu söyleyen Doç.Dr. Hüseyin Çelik, bu nedenle farklı bir inanca mensup biriyle ile evlenmenin tasvip edilmediğini söyledi.

Önceki Sonraki

© 2019 - Uhuvvet Kardeşlik Bülteni

Normal Siteye Dön