Lütfen bekleyin..


'Kur'an nesli yetiştirmek istiyoruz'

18 Kasım 2016, 15:21 - Okunma: 1257

“Kur’an Nesline Meal Sınavı” hakkında bilgilendirme yapan Kur’an Nesli Platformu Mardin Temsilcisi Muhammed Arasan, Kur'an’dan haberdar bir nesil yetiştirmek istediklerini söyledi.

Sınava yoğun katılım beklediklerini söyleyen Arasan, Kur'an’dan haberdar bir nesil yetiştirmek istediklerini belirtti.

Sınav için gerekli hazırlıkları yaptıklarını dile getiren Arasan, “Bu konuda afişlerimizi bastık. Okullar için İl Milli Eğitim Müdürlüğüne başvurumuzu yaptık. Kitaplarımız geldi. İsteyen vatandaşımız başvuru merkezlerinde başvurularını yapabilirler. Ayrıca derneğimize başvuru yapıp kitaplarını alabilirler.” dedi.

Sınavın faydalı bir çalışma olacağını düşündüğünü ifade eden Arasan, sözlerine şöyle devam etti: “Halkımızın şu ana kadar teveccühü çok iyi. Kayıtlarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızın bu hayırdan geri kalmamalarını bekliyoruz. Buradaki amaç hediyeden ziyade Kur'an ilimlerinin öğrenilmesidir. Vereceğimiz hediyelerle vatandaşlarımızı bir nevi teşvik ediyoruz. Birinci kategoride birinci olana velisiyle birlikte umre ödülü, ikinci kategoride ise 3 kişiye umre ödülü verilecek.”

“Burada amaç halkımızın Kur'an ilimlerine vakıf olmasıdır”

Platform olarak her yıl meal sınavı düzenlediklerine değinen Arasan, “Burada amaç halkımızın Kur'an ilimlerine vakıf olmaları, bu vesileyle Kur'an-ı Kerim’i ve mealini öğrenmeleridir. Öğrendiklerini hayatlarında tatbik etmeleridir. Toplum olarak gerçekten okumuyoruz. Birçoğumuz Kur'an'ın Arapçasını dahi bilmiyoruz. Bu sınav bir vesiledir. Vatandaşlarımız, çıkardığımız ‘Kur'an Pınarı’ kitabından sorumludurlar. İnşallah bu konuda Kur'an ilimlerine vakıf olacaklardır. Kur'an’dan haberi olan bir nesil yetiştirmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Arasan, sınava 7’den 70’e herkesi davet ettiklerini belirterek, “Türkiye genelinde 50 bin kadar kitap basıldı. Sınav, Türkiye geneli 100 noktada yapılacak. İnternet üzerinden de başvuru yapılabilir. Son başvuru tarihi 17 Kasım’dır. Kitap 165 sayfadan oluşuyor. Bu kitap hem bilgilenme açısından okunabilir hem de sınava hazırlanmak açısından. Herkes kendi çevresine sınavı tanıtma amaçlı üzerine düşeni yaparsa inşallah katılım daha da artacaktır.” şeklinde konuştu. (M. Salih Keskin–İLKHA)

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
HİKMET Kategorisindeki Diğer Haberler
Aylık İlim ve Kültür dergisi İnzar, Aralık ayı başyazısında büyük bir çöküş..
Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından her yıl düzenlen Kutlu Doğum Siy..
Medreselerin toplumsal barışa etkisini değerlendiren Nakşibendi Şeyhi Abdül..
Bugünün ayeti, hadisi ve sözü...
Günün ayeti, hadisi ve sözü...
Bugünün ayet, hadis ve sözü...
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=