Lütfen bekleyin..


Sahife-i Seccadiye-53

08 Temmuz 2016, 21:25 - Okunma: 1887

Ey Mevlam, kabirden çıkartılıp diriltileceğim gün bana acı; o gün beni dostlarınla mahşur eyle; sevdiklerinin içine kat ve (rahmetinin) komşuluğunda yer ver bana, ey âlemlerin Rabbi.

YÜCE ALLAH’A BOYUN EĞMEKLE İLGİLİ DUASI

Rabbim; günahlarım beni susturmuş, konuşamaz olmuşum. Hüccetim (mazeretim) yok çünkü. Kendi belamın esiri, amelimin rehini olmuşum. Hatalarım   arasında bocalayıp durmaktayım; yolumu şaşırmış, ne yapacağımı bilmiyorum. Bulunduğum yer; hor ve zelil günahkârların, sana cüret eden bedbahtların ve vaadini küçümseyen yazıkların yeridir.

Münezzehsin sen! Hangi cüretle sana karşı geldim?! Neye aldanarak kendimi tehlikeye attım?!

Ey Mevlam, sürçüp yüz üstü yere yığılmama ve  ayağımın kaymasına acı. Hilminle cahilliğimi, ihsanınla kötülüğümü bağışla. Çünkü ben günahımı ikrar, hatamı itiraf etmekteyim. İşte elim ve işte perçemim! Yaptıklarımdan dolayı kısas edilmeye hazırım! Fakat sen, yaşlılığıma, günlerimin bitmesine, ecelimin yaklaşmasına, güçsüzlüğüme, düşkünlüğüme ve çaresizliğime acı.

Ey Mevlam, dünyadan eserim kesildiği, yaratıklar arasında anım silindiği ve unutulanlar gibi unutulup gittiğim zaman bana acı.

Ey Mevlam, cismim eskidiği, uzuvlarım dağıldığı, eklemlerim birbirinden ayrıldığı zaman çehrem ve durumum değiştiğinde bana acı. Yazıklar olsun bana, ne de gaflet içindeyim! Başıma neler gelecek neler!

Ey Mevlam, kabirden çıkartılıp diriltileceğim gün bana acı; o gün beni dostlarınla mahşur eyle; sevdiklerinin içine kat ve (rahmetinin) komşuluğunda yer ver bana, ey âlemlerin Rabbi.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
zehra
1100 gün önce
maşallah.allah işinizi rast getirsin:)
DUA Kategorisindeki Diğer Haberler
Allah, efendimiz olan elçisi Muhammed Mustafa’ya ve onun tertemiz âline sal..
Kendi aleyhimde haddi aşıp ölçüyü taşırmam, beni hor kıldı; amelim beni hel..
Rabbim; miskin, düşkün, korkan, yoksul ve çaresiz biri olarak seni çağırıyo..
Allah’ım, ben, indirdiğin ve kendisiyle kullarını müjdelediğin Kitabında şö..
Nice iyi zanları gerçekleştirmiş; ihtiyaçları gidermiş; düşenleri kaldırmış..
Allah’ım, evvelden sona kadar onların düşmanlarına, düşmanlarının yaptıklar..
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=